هموروئید چیست؟

بواسیر "Hemorrhoid" به تورم، التهاب و بیرون زدگی عروق خونی قسمت انتهایی روده از دهانه مقعد گفته می‌شود. بواسیر به صورت کلی به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم شده و شدت بیرون زدگی آن به درجات 1 تا 4 تقسیم بندی می‌شود. بواسیر زائده‌ای دردناک است که علاوه بر درد هنگام اجابت مزاج، در فعالیت‌های روزمره هم اختلال ایجاد کرده و بیمار را آزار می‌دهد. دلیل اصلی بروز این بیماری، یبوست و فشار به مقعد در هنگام دفع است. اما دلایل دیگری هم وجود دارند که باعث می‌شوند بواسیر در بانوان پدید آید.

هموروئید چیست؟

درجه بندی های بیماری هموروئید در بانوان

بواسیر با توجه به شدت بیرون زدگی، میزان پیشرفت و اینکه چه مدت از بیرون زدگی آن می‌گذرد، به درجات مخلتلفی تقسیم بندی می‌شود. تشخیص اینکه بیمار به کدام نوع آن مبتلا شده، فقط با معاینه توسط پزشک امکان پذیر است. :
بیماری هموروئید در بخش بانوان کلینیک لیزر شفا معمولا به سه درجه دسته بندی می شود.

بواسیر درجه ۱

التهاب و تورم عروق خونی انتهای راست روده و بیرون نزدن توده بواسیر در نوع درجه یک بواسیر شایع است و فقط با خونریزی هنگام دفع قابل تشخیص است.

بواسیر درجه ۲

بواسیر درجه دوم در بانوان، بیرون زدگی توده بواسیر را دارد و هنگام دفع هم خونریزی می‌کند. اما بعد از اتمام دفع، این توده خود به خود به داخل کانال مقعد برمی‌گردد.

بواسیر درجه ۳

توده‌ای دارد که بعد از دفع به خودی خود به داخل مقعد برنگشته و خونریزی حین دفع دارد. بنابراین نیاز به فشار دست داشته تا توده به سر جای خود برگردانده شود.

بواسیر درجه ۴

این توده همواره بیرون از کانال مقعد است و حتی با دست هم به داخل بر نمی‌گردد. اگر به این نوع از بواسیر مبتلا شدید، باید هرچه سریع‌تر برای درمان آن اقدام کنید.

روش های درمان بیماری هموروئید در بخش بانوان کلینیک لیزر شفا

در پاسخ به اینکه بهترین روش درمان هموروئید چیست، باید گفت بهتر است ابتدا بیماری هموروئید در بانوان توسط پزشک متخصص خانم تشخیص داده شود.
پزشک متخصص پس از تشخیص بیماری می تواند روش های درمان هموروئید را نیز به بیمار ارائه دهد و مناسبترین درمان را برای بانوان انتخاب نماید.

درمان هموروئید با لیزر در بخش بانوان کلینیک لیزر شفا
مزایا درمان هموروئید با لیزر

 • دوره نقاهت کوتاه مدت
 • درمان بواسیر با حداقل درد و خونریزی
 • کاهش چشمگیر عود بیماری بعد از عمل
 • درمان سریع و سرپایی در کمتر از 30 دقیقه
 • عدم استفاده از پانسمان داخلی بعد از عمل جراحی
 • بدون نیاز به بیهوشی و درمان فقط با بی‌حسی موضعی

راه های ارتباط با ما

 • سعادت آباد:

  سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم واحد ۴۰۶ و واحد ۱۰۵

  درصورت داشتن هرگونه سوالی می توانید با شماره های بالا تماس بگیرید پزشکان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

رزرو نوبت و وقت مشاوره در بخش بانوان کلینیک لیزر شفا