جهت دریافت و رزرو نوبت معاینه فرم زیر را تکمیل نمایید، مشاوران ما به زودی با شما تماس خواهند گرفت.

  هموروئید چیست؟

  هموروئید (hemorrhoid) یا بواسیر زمانی اتفاق می افتد که رگ های رکتوم و مقعد متورم می شود. در پاسخ به این سوال که هموروئید چیست می توان گفت هموروئید شبیه به رگ های واریسی است که هم می تواند در داخل رکتوم و هم زیر پوست اطراف مقعد به وجود آید. در حالت اول هموروئید داخلی و در حالت دوم هموروئید خارجی شکل می گیرد.

  بیماری هموروئید یک بیماری بسیار دردناک است و فرد بیمار پس از ابتلا به بیماری هموروئید بسیار تحت فشار خواهد بود. البته امروزه روش های درمان متفاوتی برای این بیماری در نظر گرفته شده است اما بهتر است پیش از ابتلا به بیماری هموروئید سبک سالمی برای زندگی انتخاب کنیم تا دچار این بیماری نشویم.

  هموروئید چیست؟

  درجه بندی های بیماری هموروئید

  بیماری هموروئید دارای درجه های مختلفی است و درمان هموروئید بر اساس درجه بندی های آن یا به بیان ساده تر بر اساس میزان شدت آن انجام می گیرد.
  بیماری هموروئید معمولا به سه درجه دسته بندی می شود.

  بواسیر درجه ۱

  درجه اول که خیلی شدید نیست و در این حالت سیاهرگ های اطراف مقعد دچار تورم میشود .در بیماری درجه اول خونریزی از جمله علایمی است که فرد به بیماری هموروئید پی می برد.

  بواسیر درجه ۲

  درجه دوم کمی شدیدتر از درجه اول است. سیاهرگ ها گشاد شده در برخی مواقع بیرون زده و بعد دوباره به داخل باز می گردند و فرد به طور موقتی بر آمدگی را حس می کند.

  بواسیر درجه ۳

  درجه سوم جزو شدیدترین درجه های بیماری هموروئید می باشد که توده ها کاملا بیرون زده اند و به داخل باز نمی گردند و همواره در همین حالت باقی می مانند.

  بواسیر درجه ۴

  در بواسیر درجه 4 زائده به حدی بزرگ است که حتی با دست هم به داخل برنمیگردد و همواره در بیرون مقعد قرار دارد.سخت ترین ترین نوع بواسیر است و نیاز به درمان فوری دارد

  روش های درمان بیماری هموروئید

  در پاسخ به اینکه بهترین روش درمان هموروئید چیست، باید گفت بهتر است ابتدا بیماری هموروئید توسط پزشک متخصص تشخیص داده شود.
  پزشک متخصص پس از تشخیص بیماری می تواند روش های درمان هموروئید را نیز به بیمار ارائه دهد و مناسبترین درمان را انتخاب نماید.

  درمان خانگی بواسیر

  درمان خانگی

  روش های درمان خانگی زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که بیماری هموروئید مزمن نباشد. شما می توانید با روش های درمان خانگی، هموروئید را تا حدودی کنترل کنید. به یاد داشته باشید که با روش های درمان خانگی نمی توان بیماری هموروئید را به طور کامل برطرف کرد.

  درمان دارویی بواسیر

  درمان دارویی

  همانطور که از نامش پیداست برای درمان هموروئید از داروها استفاده می شود که باید توسط پزشک تجویز شود چرا که استفاده سرخود از دارو ممکن است نه تنها باعث بهبود شما نشود بلکه مشکلات شما را نیز بیشتر کند. در روش های درمان دارویی از کرم های موضعی استفاده می کنند.

  درمان لیزری بواسیر

  درمان لیزری

  لیزر هموروئید (hemorrhoid laser) از بهترین روش های درمان بواسیر است. اما نکته مهمی وجود دارد که در روش های درمان همورئید با لیزر باید در نظر گرفت. مهمترین نکته این است که دستگاه لیزر فقط باید مخصوص لیزر برای هموروئید باشد تا فرد بیمار دچار مشکل نشود.

  درمان بواسیر با جراحی

  درمان با جراحی

  در واقع زمانی که روش های دیگر آنطور که باید و شاید بازدهی مناسبی نداشته باشند لازم است از جراحی برای روش های درمان هموروئید استفاده نمود. در جراحی از دو روش متفاوت استفاده می شود روش جراحی کلاسیک و روش جراحی رابر بندینگ. که در ادامه می توانید با آنها آشنا شوید.

  درمان هموروئید با لیزر
  مزایا درمان هموروئید با لیزر

  • درمان با لیزر هموروئید یا بواسیر بدون نیاز به بستری می باشد.
  • عمل هموروئید با لیزر به درمان قطعی و فوری بواسیر می پردازد.
  • با لیزر بواسیر، درمان معمولا در کمتر از نیم ساعت انجام می گیرد.
  • جراحی لیزر هموروئید یا بواسیر باعث کاهش عارضه بی اختیاری مقعد می شود.
  • بعد از عمل جراحی لیزر بواسیر(hemorrhoid laser)، احتیاجی به پانسمان داخل مقعد نمی باشد.
  • بیمار از روز بعد از جراحی لیزر بواسیر می تواند به کارهای روزمره خود بازگردد.

  تفاوت جراحی سنتی و با لیزر شقاق

  عناوین جراحی سنتی جراحی با لیزر
  نیاز به بستری دارد ندارد
  درمان سرپایی ندارد دارد
  نیاز به بیهوشی دارد ندارد
  بی حسی موضعی ندارد دارد
  احتمال انتقال بیماری های عفونی دارد ندارد
  احتمال لخته شدن خون دارد ندارد
  نیاز به داروهای مسکن دارد ندارد
  احتمال بی اختیاری در دفع دارد ندارد

  راه های ارتباط باما

  • سعادت آباد:

   سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، مجتمع پایدار، طبقه چهارم واحد۴۰۶ و واحد ۱۰۵

   درصورت داشتن هرگونه سوالی می توانید با شماره های بالا تماس بگیرید پزشکان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

  رزرو نوبت و وقت مشاوره

   لیزر بواسیر یا همورئید نوعی معجزه ای در درمان همورئید محسوب می شود که قبل از استفاده از آن هر بیماری بخاطر رعب و وحشتی که از جراحی سنتی داشت سمت درمان بواسیر نمیرفت و سبب وخیم تر شدن بیماری می‌شد که بیمار چاره ای جز جراحی نداشت.